Zpravodajství

Manifestační mítink Proti chudobě

09.09.2022 | Odbory | OS STAVBA ČR | Přečteno: 581x

V pondělí 5. září ventilovalo velkou naštvanost a různé požadavky na manifestačním mítinku „Proti chudobě“ v pražském Fóru Karlín na 1500 odborářek a odborářů z celé republiky.

Samozřejmě se zúčastnil i náš odborový svaz a spolu s ostatními účastníky jsme tak reagovali na současnou – opravdu nedobrou - ekonomickou situaci, zejména těch nízko a středně příjmových lidí, ale také značné části zaměstnavatelů. Tedy nikoliv pouze odborářů – ale jejich posláním a přímo povinností je se za takového stavu hlasitě ozvat, když dosavadní jednání své ovoce prakticky nepřinesla.

Odbory jsou okamžitě napadány za údajně destruktivní charakter jejich požadavků, na nižší DPH na některé výrobky, stropu pro některé ceny, navýšení minimální mzdy apod. však nic destruktivního, zvlášť ve srovnání s opatřeními v ostatních zemích EU, není. Také argument vícero komentářů, že vizuálně působivá akce byla vlastně předvolební k prezidentským ambicím předsedy ČMKOS Josefa Středuly, je lichý. O tomto tématu nepadlo na mítinku ani slovo – a naopak zazněla ta hodně varovná od nezávislé ekonomky Ilony Švihlíkové.

O další protestní manifestaci 8. října na Václavském náměstí v Praze bylo Radou ČMKOS, zejména po intenzívním tlaku členské základny, rozhodnuto již v srpnu – nelze totiž důvodně předpokládat, že do té doby se současný nežádoucí vývoj nějak podstatně změní směrem k lepšímu. Spíš naopak. Přitom by pro každou vládu měla být prioritní především péče o vlastní občany – a tato vláda to zatím rozhodně nenaplňuje.

Jsme přesvědčeni, že všichni naši členové i ostatní zaměstnanci a občané, kteří jsou nespokojeni s konáním současné vlády a mají oprávněné obavy o svou budoucnost, na demonstraci 8. října na Václavské náměstí přijdou!!!

Do systému vložil: Pýchová Iveta
Video k článku
https://www.youtube.com/watch?v=cdQbuB_43JA
Přílohy k článku [ke stažení]
PřílohaZařazeno
Prohlášení odborových svazů působících ve výrobní sféře---
Foto k článku
Další články
Výjezdní zasedání odborářů ZO OS Stavba ČR HOCHTIEF CZ
Demonstrace 8. 10. 2022 PROTI CHUDOBĚ
ZVÝŠENÍ STRAVNÉHO PŘI PRACOVNÍCH CESTÁCH!!!
Manifestační mítink
Nově zrekonstruovaná administrativní budova v Heluz Hevlín
Jednal VII. Sněm OS Stavba ČR
Webinář pro zástupce zaměstnanců v Evropských radách zaměstnanců a v KOO