Zpravodajství

Rekreační středisko TRNÁVKA

12.04.2022 | Rekreace | 2022 | Přečteno: 782x

Rekreační středisko Trnávka leží v oblasti Českomoravské vrchoviny mezi obcemi Červená Řečice a Želiv v okrese Pelhřimov na břehu vodního díla Trnávka. Je to poměrně obsáhlý areál s hlavní budovou o kapacitě 45 lůžek, 4 chatami po 6 lůžkách (chata č. 2 má kapacitu až 10 lůžek) a 4 okály s kapacitou 24 lůžek. Dále areál obsahuje srubové čtyřlůžkové chatičky pro dětské táborníky v letních měsících. Součástí je také tělocvična a sauna.

Fotografie a rezervační kalendář můžete nalézt na stránkách základní odborové organizace www.odborymetrostav.cz, nebo přímo na www.trnavka.eu.

Dominantou turisticky navštěvované lokality, kromě soustavy vodních děl na řekách Trnava a Želivka (která je vyhledávána jako houbařský a rybářský ráj), je premonstrátský klášter a Trčkův hrad v obci Želiv. Hrad z 15. století je přístupný pro návštěvníky, součástí areálu je také Želivský klášterní pivovar a restaurace. Červená Řečice byla již od 12. století centrem rozsáhlého panství patřící pražským biskupům, později arcibiskupům. Tamní zámek je ovšem z důvodu probíhající rekonstrukce pro sezónu 2022 uzavřen. Pro dětské turisty je jistě atraktivní akcí Řečická červencová pouť s tradičními stánky a kolotoči.

Z oblíbených výletů po okolí Trnávky lze zmínit malebné jihočeské město Pelhřimov se známým muzeem kuriozit, hrad Lipnici ze 14. století, unikátní svým rozsahem a rozlehlou expozicí, ZOO Jihlava nebo Telč s Městskou památkovou rezervací, od roku 1992 zapsanou na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Do systému vložil: Pýchová Iveta
Foto k článku
Další články
POBYTOVÉ WELLNESS BALÍČKY V HOTELU OLŠANKA V ROCE 2023
Pension & Hotel SOKOL
CHATA MIKULČIN VRCH
CHORVATSKO 2022
CHATA JELENKY – Špindlerův Mlýn