ZO Kovona Karviná
05.04.2020 | COVID-19 | Z organizací | Přečteno: 1 867x

V naší firmě Kovona System a.s. jsme na cca 50% výroby než před koronavirovou krizí. Začátek krize firma řešila domluvou se zaměstnanci na čerpání týdenní dovolené (chtěli dva týdny, ale po dohodě s odbory zůstalo jen u týdne), nyní někteří zaměstnanci čerpají 70% průměrného výdělku (překážka na straně zaměstnavatele z důvodu snížení odbytu), mnoho zaměstnanců je na nemocenské a OČR (cca 200).

TH pracovníci jsou v kancelářích jen po jednom pracovníkovi, někteří pracují z domova a někteří jsou na 70%, ale střídají se. Zaměstnavatel nařídil zkrátit o půl hodiny pracovní dobu, kterou proplatí, takže se zaměstnanci při střídání směn na pracovišti nepotkají (6:00 - 13:30 a 14:30 - 22:00). 

Nyní pracujeme jen na dvě směny z důvodu velké nemocnosti, OČR a nemožnosti překročení hranic polskými zaměstnanci pro opatření na polské straně, a samozřejmě i z důvodu snížení zakázek. Polští zaměstnanci mají směnu omluvenou, ale bez nároku na mzdu -  z důvodu překážky na straně zaměstnance (většina je však na nemocenské nebo OČR).

Stravování je ve firmě zajištěno přes jídelní automaty, kantýna nyní nefunguje. Všude po firmě máme umístěnou desinfekci, dostali jsme roušky a jsou k dispozici i rukavice. Úklidová firma, která u nás působí, několikrát denně vytírá a desinfikuje kliky atd.

Doufám, že tato těžká situace pro nás i zaměstnavatele brzy pomine a bude zase dobře. Držíme palce.
 

Ivana Svobodová – předsedkyně ZO Kovona Karviná

Do systému vložil: Pýchová Iveta
Další články
Titulek
ZO HOCHTIEF CZ
ZO CEMEX Cement
ZO LOGIT s.r.o. Podbořany - Hlubany
ZO SanSwiss s.r.o. Jičín
ZO SŠ Liberec
ZO HOCHTIEF CZ
ZO Novasport Tachov
KOO SKANSKA
ZO Cetris Hranice
ZO P-D REFRACTORIES CZ Velké Opatovice, Březina, Svitavy
ZO RD Rýmařov
KOO Českomoravský cement
ZO Kaolin Hlubany