Rakouský sjezd GBH ovládla elektronika

11.11.2019 | Mezinárodní činnost | Ostatní | Přečteno: 887x

Ve dnech 28. a 29. října se ve Vídni konal 20. řádný Sjezd odborového svazu stavebnictví a dřevařství Rakouska (GBH). Sjezdu se za OS Stavba ČR zúčastnil předseda OS Ing. Pavel Zítko. Poprvé v historii probíhala pracovní část sjezdu, počínaje materiály, přijímanými dokumenty včetně voleb, plně digitálně.

20. kongres odborového svazu staveb a dřeva (GBH) se konal ve dnech 28. až 30. října 2019 v rakouském centru ve Vídni v Rakousku pod heslem „Fair Work 4.0 - Better Life“. Zúčastnilo se téměř 400 delegátů a přibližně 100 hostů z politických a sociálních organizací, podniků a mezinárodních institucí.

Při volbě vedení byl Josef Muchitsch, který byl i dosavadním předsedou GBH, působivě potvrzen 98 procenty hlasů všech politických skupin. 

Delegáti projednali a schválili pracovní program GBH na příštích pět let, který zdůrazňuje význam přeshraniční spolupráce za hranicemi států a na evropské a mezinárodní úrovni.

Delegáti poprvé mohli hlasovat pro volbu spolkového předsedy, federálního předsednictví a federální výkonné rady svými vlastními tablety GBH. "Opět jsme dokázali, že jsme vždy připraveni myslet velmi pokrokově! Digitalizaci také vidíme jako příležitost a využíváme ji pro zájmy zaměstnanců. Jsme mladý, inovativní, efektivní a moderní svaz. Náš kongres byl převážně bezpapírový, v duchu udržitelnosti. Všechny zprávy, projevy a volba nové federální výkonné rady byly digitální.“ řekl Muchitsch.


„Žijeme v Evropě bez hranic, kde nyní musíme řešit národní problémy na mezinárodní úrovni. Rozhodně budeme pokračovat v našem boji proti mzdovému a sociálnímu dumpingu. Se zavedením stavební karty chceme využívat digitalizaci a elektronicky zaznamenávat zaměstnance na staveništích. To je další důležitý krok v boji proti dumpingu mezd. Flexibilita musí být spravedlivá. V průběhu digitalizace, automatizace a flexibility budeme potřebovat nové modely pracovní doby k boji proti nezaměstnanosti. Ochrana zdraví je zvláště důležitá pro zaměstnance v našich průmyslových odvětvích. “ řekl Josef Muchitsch.

Www: http://www.bau-holz.at/cms/D01/D01_0/home
Do systému vložil: Pýchová Iveta
Foto k článku
Další články
Titulek
V Žilině se konal 2. Sněm IOZ a jednání zástupců odborových svazů IOZ a OS Stavba ČR.
Jednání skupiny W6 tentokrát ve Varšavě
V Bratislavě se konalo zasedání W 6