Zpravodajství
Sportovní komise - Jubilejní 55. ročník sportovních přeborů OS Stavba ČR připraven
18.09.2018 | Komise | Sportovní | Přečteno: 468x

Sportovní komise Odborového svazu Stavba ČR na svém zářijovém jednání jako hlavní bod projednala přípravu jubilejního ročníku Sportovních přeborů stavebních škol. Komise po důkladném prodiskutování všech související otázek mohla v závěru svého jednání jednoznačně konstatovat potěšující výsledek: 55. ročník sportovních přeborů je připraven!!!

Přebory probíhají v deseti sportovních disciplínách, přičemž je každá disciplína hodnocena samostatně, ale zároveň jsou její výsledky započítávány do celkového hodnocení. Průběžné výsledky přeborů a jednotlivých soutěží jsou pravidelně zveřejňovány zde (www.osstavba.cz), a to včetně fotogalerie. Zároveň jsou výsledky v souhrnné podobě zveřejňovány v časopise Stavebník a v bulletinu Stavebník-Aktuality, které jsou také v elektronické podobě k dispozici na webových stránkách OS.

Členové komise se zároveň dohodli na zvýšené propagaci sportovních přeborů, a to zejména tam, kde působí OS Stavba ČR, ale i tam, kde byla v oblasti sportování středoškoláků aktivita v minulosti.

V této souvislosti Odborový svaz Stavba ČR rozeslal dopis podepsaný předsedou svazu, ve kterém vyzývá ředitele středních škol se stavebním zaměřením k aktivní podpoře sportovních přeborů. Členové komise si v této souvislosti vzali za své, že sami vyvinou maximální úsilí při propagaci přeborů.

Na jednání komise byl odsouhlasen "termínovník" konání jednotlivých sportovních přeborů (přinášíme níže) a zároveň bylo odsouhlaseno nové bodování jednotlivých přeborů, s vazbou na celkové hodnocení ročníku.

V sekci akce (záložka sport)  naleznete termíny pro již připravené přebory, kdy celý seriál začíná přeborem v přespolním běhu. Ten se uskuteční 11. října 2018 v Teplicích (propozice jsou přílohou akce).

Sportovní komise je přesvědčena, že letošní jubilejní ročník bude opět patřit mezi ty úspěšné a že se k účasti na jednotlivých přeborech podaří přilákat hodně sportovců z řad žáků středních škol. Tato aktivita bezesporu přispívá ke zdravému rozvoji žáků a komise je tak přesvědčena, že vedení jednotlivých středních škol i z tohoto důvodu sportovní přebory podpoří.

Termíny pro konání přeborů:

Přespolní běh - 10. – 11. 10. 2018 – Teplice; Bowling 7. – 8. 11. 2018 – Chomutov; Šachy -20. – 21. 11. 2018 – Rybitví; Stolní tenis - 4. – 5. 12. 2018 – Litoměřice; Futsal - 7. – 9. 1. 2019 – Ústí nad Labem; Silový čtyřboj - 20. – 21. 3. 2019 – Brno; Nohejbal - 9. – 11. 4. 2019 – Otrokovice; Florbal -  25. 4. 2019 – Most; In-line bruslení 13. – 14. 5. 2019 – Stochov a Atletika - 21. – 22. 5. 2019.

Propozice jednotlivých přeborů jsou jednak ke stažení u jednotlivých akcí (https://www.osstavba.cz/akce.php) a zároveň jsou včas rozesílány všem potenciálním zájemcům o účast v soutěži.

55. ročník přeborů České republiky stavebních škol je pořádán pod patronací OS Stavba ČR s finanční podporou Oborové zdravotní pojišťovny zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví (http://www.ozp.cz/).

Do systému vložil: Zítko Pavel
Další články
Titulek
Sportovní přebory stavebních škol - vítěz 55. ročníku vyhlášen
Klání atletů v Nerudovce
Přebor stavebních škol v in-line bruslení
Opět po roce se v Mostě konal přebor ve florbalu
Přebor ČR středních škol se stavebním zaměřením v nohejbalu trojic