Zpravodajství
Letní sportovní hry v Rybitví potřetí za sebou vyhráli sportovci z Provodínských písků
04.07.2018 | Komise | Sportovní | Přečteno: 565x

Vynikající organizace, dobré výkony sportovců, kulturní program, přátelská atmosféra - to byl znak sportovních her 2018. Ty se tradičně konaly v Rybitví, čili v malebné obci poblíž východočeských Pardubic

Foto: Letní sportovní hry - Rybitví 2018 | Zdroj: archiv OS

Ve dnech 29. 6. - 30. 6. 2018 se uskutečnily Letní sportovní hry stavbařů, které pořádal OS Stavba ČR ve spolupráci se Střední průmyslovou školou Pardubice a TJ SPŠS a pod patronací Oborové zdravotní pojišťovny. Hlavním koordinátorem celé akce, kterému patří velký dík, byl i tentokrát Drahoslav Česák, který mezi významnými hosty přivítal ředitelku školy Renatu Petružálkovou a místostarostu obce Rybitví Petra Lupínka a v neposlední řadě i místopředsedu OS Stavba ČR Pavla Zítka. Slavnostního zahájení her se účastnil i František Peml, předseda místní ZO OS Stavba, ale především sportovci, rozhodčí a organizátoři. Všichni s uspokojením vyslechli ujištění paní ředitelky, že si pořadatelství sportovních her váží, a těší se na další hry v roce 2019.

O stravování účastníků sportovního klání se starala místní školní kuchyně. Odpoledne, večer a druhý den se o pitný režim, ale i o chuťové pohárky starala kantýna. Po prvním sportovním bowlingovém klání byl společenský večer, který byl naplněn tancem a hudbou DJ Augiče.

Soutěžní klání probíhalo v následujících disciplínách: bowling, malá kopaná, nohejbal, stolní tenis, volejbal a šipky. V rámci her byly předány více než čtyři desítky pohárů a diplomů.

Nejcennější trofej, „Putovní pohár předsedy OS Stavba ČR“, si již potřetí za sebou odvezli sportovci z Provodínských písků, kteří získali celkem 156 bodů. Zcela po zásluze tak z putovního poháru udělali pohár „vlastní“. Za nimi skončil tým Vápenky Čertovy schody se ziskem 140 bodů. Medailové pozice doplnili sportující odboráři z Kovony System, kteří získali 139 bodů.

Počet účastníků tohoto sportovního klání překonal osm desítek a zvládnout organizaci celé akce nebylo vůbec jednoduché. Zapotřebí je tedy poděkovat i rozhodčím a pomocnému personálu, který zajistil řádný průběh celé akce.

Závěrečný potlesk byl vyjádřením uznání organizátorům podařené významné akce. Sportovní hry 2018 skončily - ať žijí Sportovní hry 2019!

Celkové výsledky, včetně výsledků jednotlivých sportovních disciplín naleznete v příloze.

Do systému vložil: Zítko Pavel
Přílohy k článku [ke stažení]
PřílohaZařazeno
Celkové výsledky letních sportovních her---
Výsledky jednotlivých disciplín---
Foto k článku
Další články
Titulek
Sportovní přebory stavebních škol - vítěz 55. ročníku vyhlášen
Klání atletů v Nerudovce
Přebor stavebních škol v in-line bruslení
Opět po roce se v Mostě konal přebor ve florbalu
Přebor ČR středních škol se stavebním zaměřením v nohejbalu trojic