Zpravodajství

Nově zrekonstruovaná administrativní budova v Heluz Hevlín

15.08.2022 | Odbory | OS STAVBA ČR | autor: Zdeněk Švehla | Přečteno: 604x

Ve společnosti HELUZ Cihlářský průmysl v.o.s., konkrétně ve výrobním závodu Hevlín, využilo vedení společnosti a závodu doby, ve které byla postupně přijímána řada protiepidemických opatření v souvislosti s nemocí COVID-19 k tomu, aby se zlepšila pracovní pohoda zaměstnanců.

V této době byla provedena celková oprava administrativní budovy. V rámci této rozsáhlé akce byly mimo jiné zcela zmodernizovány umývárny, toalety, šatny, jídelna a kantýna. Kromě toho byla zcela nově vytvořena školící místnost, která je vybavena nejmodernější technikou, a rovněž byla vybudována nová kuchyňka (všechny výše uvedené prostory jsou zachyceny ve fotodokumentaci, která je přílohou tohoto článku).

O průběhu modernizace informoval svazového inspektora bezpečnosti práce Zdeňka Švehlu a regionálního manažera Milana Strnada ředitel výrobního závodu Jaroslav Juříček v rámci kontroly bezpečnosti práce, která byla ze strany OS Stavba ČR provedena dne 28. července 2022 a byla samozřejmě zaměřena - kromě vlastní kontroly pracovišť - i na kontrolu ostatních podmínek, které jsou zde vytvořeny pro zaměstnance.

Podle slov ředitele závodu, které podpořil i předseda VZO OS Stavba ČR Jindřich Plundrák, byla modernizace provedena v souladu s potřebami zaměstnanců a její celková cena se pohybuje kolem 10 milionů korun. Zároveň s tím je ale nutné zmínit i to, že kromě administrativní budovy byla usktečněna i celková oprava areálu, kdy byly například obnoveny i fasády ve výrobním závodě a prostory expedice, a tak už při vstupu do závodu návštěvníka upoutá nezvyklý pořádek, který není ve všech podobných výrobních jednotkách obvyklý.

To, že se vedení závodu HELUZ snaží pečovat o své zaměstnance tak, aby byli v zaměstnání spokojeni, je zde v Hevlíně již tradicí. Že je to zejména díky snaze vedení závodu, není nutné připomínat.

Jako tzv. „třešničku na dortu“ je třeba zmínit ještě jednu skutečnost, se kterou se zatím jinde nesetkáváme. Všem zaměstnancům je po příchodu do zaměstnání k dispozici zcela bezplatná snídaně, která je připravena formou švédských stolů, na nichž jsou k dispozici uzeniny, sýry, pomazánky, vejce, ale i jogurty a další potraviny. No a k tomu samozřejmě i teplé a studené nápoje. A aby to nebylo líto zaměstnancům, kteří přicházejí na noční směnu a o snídani tak přijdou, je jim bezplatně poskytnuta čerstvě připravená plněná bageta.

Jen tak dále, ale i jinde.

Do systému vložil: Pýchová Iveta
Foto k článku
Další články
Výjezdní zasedání odborářů ZO OS Stavba ČR HOCHTIEF CZ
Demonstrace 8. 10. 2022 PROTI CHUDOBĚ
Manifestační mítink Proti chudobě
ZVÝŠENÍ STRAVNÉHO PŘI PRACOVNÍCH CESTÁCH!!!
Manifestační mítink
Jednal VII. Sněm OS Stavba ČR
Webinář pro zástupce zaměstnanců v Evropských radách zaměstnanců a v KOO