KOO SKANSKA
02.04.2020 | COVID-19 | Z organizací | Přečteno: 1 752x

Ve společnosti Skanska jsme k situaci kolem koronaviru přistoupili zodpovědně, o aktuálním vývoji i opatřeních jsou naše odborové organizace pravidelně informovány. Epidemie COVID-19 ovlivnila život na stavebních projektech po celém světě, a zasáhla tím i do životů našich zaměstnanců a jejich rodin. Vedení společnosti se proto rozhodlo udržet chod jednotlivých staveb tak, aby nedocházelo ke zbytečným finančním ztrátám, ale zároveň aby se neohrozilo zdraví zaměstnanců.

Nejde jen o kmenové zaměstnance společnosti, na většině projektů se to týká i subdodavatelů a jejich zaměstnanců. Preventivní opatření zavádíme pro všechny pracovníky bez rozdílu.

Tím, že se uzavřely hranice se sousedními zeměmi, potýkáme se i my s nedostatkem pracovníků. Slovenští kolegové museli zůstat doma, a zda půjdou do práce či nikoliv, to se právě teď řeší na Slovensku. Aby se společnost se současnou situací lépe vyrovnala, omezilo vedení projekty, u kterých zpomalení prací neohrozí termíny, nebo projekty, které už jsou v provozu a probíhají na nich dokončovací práce. To je i příklad dálnice D1 v úseku mezi Lipníkem nad Bečvou a Přerovem. Zde se pracuje už jen na objektech, které nebrání běžné dopravě, a tak byli zdejší pracovníci převedeni na pracoviště, kde nám kapacity naopak chybí.

Další opatření přijala společnost vůči zaměstnancům starším 65 let. Ti zůstali doma, mají překážku v práci ze strany zaměstnavatele a pobírají plat ve 100% výši. Všichni zaměstnanci, kteří mohou práci vykonávat z domova, už doma jsou. Pro ty, kteří na pracoviště dále dochází, jsme zajistili hygienické a dezinfekční prostředky, pereme jim roušky nebo je vyměňujeme za čisté. Dokonce si roušky i sami šijeme. Podařilo se nám totiž mezi zaměstnanci zorganizovat dobrovolníky, kteří roušky buď šijí nebo rozváží na stavby. Říkáme jim Skaroušky, a už jsme jich vyrobili a na stavby přivezli přes 700 kusů.

Všechna opatření zavádíme preventivně, raději dříve než později, abychom naše lidi chránili co nejvíc. Chod společnosti se nezastavil, jen se přizpůsobil daným podmínkám.

A stále více se ukazuje, že to byl krok správným směrem.


Milan Fišer - předseda KOO OS SKANSKA

Do systému vložil: Pýchová Iveta
Další články
Titulek
ZO HOCHTIEF CZ
ZO CEMEX Cement
ZO LOGIT s.r.o. Podbořany - Hlubany
ZO SanSwiss s.r.o. Jičín
ZO Kovona Karviná
ZO SŠ Liberec
ZO HOCHTIEF CZ
ZO Novasport Tachov
ZO Cetris Hranice
ZO P-D REFRACTORIES CZ Velké Opatovice, Březina, Svitavy
ZO RD Rýmařov
KOO Českomoravský cement
ZO Kaolin Hlubany